Minęły ponad trzy miesiące od mojego ostatniego wpisu na blogu. Kompletnie wypadłam z rytmu publikowania tutaj informacji o moich pracach. Nic dziwnego, jak większości osób w dzisiejszych czasach, publikowanie tych treści na Instagramie jest dla mnie dużo wygodniejsze. Muszę chyba znaleźć jakiś łatwy sposób by móc jednocześnie publikować również tutaj. Tylko czy tak do końca tego chcę? Chyba nie do końca jestem o tym przekonana. Myślę, że wolałabym jednak ograniczyć się tutaj do prezentowania ukończonych prac, a informowanie o postępach w ich powstawaniu pozostawić jednak na Instagramie. To jednak nie rozwiązuje mojego problemu z zaległościami w pisaniu o ukończonych pracach. Naprawdę nie wiem kiedy ja to wszystko nadrobię. Ale dosyć przynudzania, bo zrobił się z tego przydługi wstęp. Dzisiaj się cieszę, bo udało mi się ukończyć kolejną pracę i dodatkowo wspomnieć o tym tutaj. To niewielka makatka ręcznie haftowana. Wymiary pracy to 30,5 x 32,5 cm (co daje około 12 x 13 cala). Tło zszyłam już bardzo dawno z batików, bo pomysł na tą pracę dojrzewał przez kilka lat. Jednak nie mogłam do końca zdecydować czy szyć maszynowo czy haftować ręcznie. Szczęśliwie wybrałam ręczne ściegi, bo one maja w sobie tą magię, którą ja uwielbiam, a której brakuje ściegom maszynowym. Zrezygnowałam z lamówki z trzech powodów. Po pierwsze, moim zdaniem, nie pasowałaby tutaj. Po drugie, ostatnio bardziej skłaniam się ku licowaniu moich prac (quilt facing). Po trzecie chciałam zakryć mało estetyczny wygląd ręcznych ściegów z tyłu, stosując fałszywe plecki z vliesofix’em. Efekt mojej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Dodatkowo połączyłam w całość małe fragmenty nagrań z mojej pracy nad tą łąką w jeden filmik, który jest do obejrzenia na moim kanale YouTube. Do haftowania używałam nici bawełnianych Aurifil WT12. Wypełnienie Warm&White. Na przód użyłam batików, a z tyłu tkaniny bawełnianej. Przed przystąpieniem do haftowania, połączyłam wszystkie warstwy ze sobą używając kleju tymczasowego w spreyu Odif – to mi ułatwiło pracę, bo nie musiałam stosować agrafek, o które zwykle zaczepia mi się nitka. Pozdrawiam. Karolina.
English: It’s been over three months since my last blog post. I completely fell out of the rhythm of updating here about my work. It’s not surprising, as for most people nowadays, posting this content on Instagram is much more convenient for me. I guess I need to find some easy way to simultaneously publish here as well. But do I really want that? I’m not entirely convinced. I think I’d rather limit myself here to showcasing finished works and leave updates on their progress for Instagram. However, that doesn’t solve my problem with backlog in writing about completed works. I really don’t know when I’ll catch up on all of this. But enough of the rambling, as this has turned into quite a lengthy introduction. Today, I’m happy because I managed to finish another piece of work and additionally mention it here. It’s a small hand-embroidered wall hanging. The dimensions are 30.5 x 32.5 cm (approximately 12 x 13 inches). I pieced the background together with batiks a long time ago because the idea for this piece was maturing for several years. However, I couldn’t quite decide whether to machine sew or hand embroider. Luckily, I chose hand stitches because they have that magic that I love, which is missing from machine stitches. I decided against binding for three reasons. Firstly, I believe it wouldn’t fit here. Secondly, lately, I’m more inclined towards facing my works (quilt facing). Thirdly, I wanted to cover the less aesthetic appearance of hand stitches at the back by using fake backing with vliesofix. You can see the result of my work in the photos below. Additionally, I merged small snippets of footage from my work on this piece into one video, which is available to watch on my YouTube channel. For embroidery, I used Aurifil WT12 cotton threads. The batting is Warm&White. I used batiks for the front and cotton fabric for the back. Before starting the embroidery, I basted all the layers together using temporary Odif spray glue, which made my work easier because I didn’t have to use pins, on which I usually tangled my threads. Greetings, Karolina.
Twin sensory mats Maty sensoryczne to kolejne rzeczy. które szyłam dla małych bliźniaczek. Są kolorowe, uszyte z bawełny drukowanej, flaneli i sztruksu. Mają kolorowe tasiemki do gryzienia i szeleszczące płatki do zabawy.
Steaming Dzisiaj u mnie dekatyzacja – przygotowuję nowe tkaniny na kolejny quilt. Kiedyś dekatyzacja wiązała się dla mnie z długą (niekiedy wątpliwej przyjemności) „zabawą”. W pierwszej kolejności musiałam po kolei każdą tkaninę sprawdzać czy nie będzie może farbować – czasami niestety trafiała mi się taka ,która farbowała. Nie było to przyjemne ,bo przecież nie mogłam użyć …
W zeszłym miesiącu miałam przyjemność otrzymać od Aurifil i FreeSpiritFabrics nici i Trzy tłuste ćwiartki tkanin projektu Anny Marii Horner z kolekcji Passionflower. Celem było uszycie czegoś pięknego. Zadanie nie było łatwe, ponieważ do końca nie wiedziałam jakie tkaniny otrzymam. Zwykle mam w głowie gotowy projekt tego co uszyję i do niego dobieram tkaniny. Tym …
Powstała na zamówienie dla pewnej małej damy. Nigdy przedtem nie robiłam żadnej wkładki do wózka, więc trochę się obawiałam tego, czy dam radę. Wymiary wkładki to 45 cm x 93 cm. Wkładka miała być kolorowa i dwustronna. Przed zabraniem się do szycia musiałam pomierzyć dokładnie wózek i uwzględnić otwory na szelki. Wkładka z jednej strony składa …
Wiosenna łąka / Spring meadow
Minęły ponad trzy miesiące od mojego ostatniego wpisu na blogu. Kompletnie wypadłam z rytmu publikowania tutaj informacji o moich pracach. Nic dziwnego, jak większości osób w dzisiejszych czasach, publikowanie tych treści na Instagramie jest dla mnie dużo wygodniejsze. Muszę chyba znaleźć jakiś łatwy sposób by móc jednocześnie publikować również tutaj.
Tylko czy tak do końca tego chcę?
Chyba nie do końca jestem o tym przekonana.
Myślę, że wolałabym jednak ograniczyć się tutaj do prezentowania ukończonych prac, a informowanie o postępach w ich powstawaniu pozostawić jednak na Instagramie.
To jednak nie rozwiązuje mojego problemu z zaległościami w pisaniu o ukończonych pracach. Naprawdę nie wiem kiedy ja to wszystko nadrobię.
Ale dosyć przynudzania, bo zrobił się z tego przydługi wstęp.
Dzisiaj się cieszę, bo udało mi się ukończyć kolejną pracę i dodatkowo wspomnieć o tym tutaj.
To niewielka makatka ręcznie haftowana.
Wymiary pracy to 30,5 x 32,5 cm (co daje około 12 x 13 cala).
Tło zszyłam już bardzo dawno z batików, bo pomysł na tą pracę dojrzewał przez kilka lat. Jednak nie mogłam do końca zdecydować czy szyć maszynowo czy haftować ręcznie. Szczęśliwie wybrałam ręczne ściegi, bo one maja w sobie tą magię, którą ja uwielbiam, a której brakuje ściegom maszynowym.
Zrezygnowałam z lamówki z trzech powodów. Po pierwsze, moim zdaniem, nie pasowałaby tutaj. Po drugie, ostatnio bardziej skłaniam się ku licowaniu moich prac (quilt facing). Po trzecie chciałam zakryć mało estetyczny wygląd ręcznych ściegów z tyłu, stosując fałszywe plecki z vliesofix’em.
Efekt mojej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.
Dodatkowo połączyłam w całość małe fragmenty nagrań z mojej pracy nad tą łąką w jeden filmik, który jest do obejrzenia na moim kanale YouTube.
Do haftowania używałam nici bawełnianych Aurifil WT12.
Wypełnienie Warm&White.
Na przód użyłam batików, a z tyłu tkaniny bawełnianej.
Przed przystąpieniem do haftowania, połączyłam wszystkie warstwy ze sobą używając kleju tymczasowego w spreyu Odif – to mi ułatwiło pracę, bo nie musiałam stosować agrafek, o które zwykle zaczepia mi się nitka.
Pozdrawiam.
Karolina.
English: It’s been over three months since my last blog post. I completely fell out of the rhythm of updating here about my work. It’s not surprising, as for most people nowadays, posting this content on Instagram is much more convenient for me. I guess I need to find some easy way to simultaneously publish here as well.
But do I really want that?
I’m not entirely convinced.
I think I’d rather limit myself here to showcasing finished works and leave updates on their progress for Instagram.
However, that doesn’t solve my problem with backlog in writing about completed works. I really don’t know when I’ll catch up on all of this. But enough of the rambling, as this has turned into quite a lengthy introduction.
Today, I’m happy because I managed to finish another piece of work and additionally mention it here.
It’s a small hand-embroidered wall hanging. The dimensions are 30.5 x 32.5 cm (approximately 12 x 13 inches). I pieced the background together with batiks a long time ago because the idea for this piece was maturing for several years. However, I couldn’t quite decide whether to machine sew or hand embroider. Luckily, I chose hand stitches because they have that magic that I love, which is missing from machine stitches.
I decided against binding for three reasons. Firstly, I believe it wouldn’t fit here. Secondly, lately, I’m more inclined towards facing my works (quilt facing). Thirdly, I wanted to cover the less aesthetic appearance of hand stitches at the back by using fake backing with vliesofix.
You can see the result of my work in the photos below. Additionally, I merged small snippets of footage from my work on this piece into one video, which is available to watch on my YouTube channel.
For embroidery, I used Aurifil WT12 cotton threads.
The batting is Warm&White.
I used batiks for the front and cotton fabric for the back.
Before starting the embroidery, I basted all the layers together using temporary Odif spray glue, which made my work easier because I didn’t have to use pins, on which I usually tangled my threads.
Greetings,
Karolina.
Podobne posty
Bliźniacze maty sensoryczne
Twin sensory mats Maty sensoryczne to kolejne rzeczy. które szyłam dla małych bliźniaczek. Są kolorowe, uszyte z bawełny drukowanej, flaneli i sztruksu. Mają kolorowe tasiemki do gryzienia i szeleszczące płatki do zabawy.
Dekatyzacja
Steaming Dzisiaj u mnie dekatyzacja – przygotowuję nowe tkaniny na kolejny quilt. Kiedyś dekatyzacja wiązała się dla mnie z długą (niekiedy wątpliwej przyjemności) „zabawą”. W pierwszej kolejności musiałam po kolei każdą tkaninę sprawdzać czy nie będzie może farbować – czasami niestety trafiała mi się taka ,która farbowała. Nie było to przyjemne ,bo przecież nie mogłam użyć …
Co uszyć?
W zeszłym miesiącu miałam przyjemność otrzymać od Aurifil i FreeSpiritFabrics nici i Trzy tłuste ćwiartki tkanin projektu Anny Marii Horner z kolekcji Passionflower. Celem było uszycie czegoś pięknego. Zadanie nie było łatwe, ponieważ do końca nie wiedziałam jakie tkaniny otrzymam. Zwykle mam w głowie gotowy projekt tego co uszyję i do niego dobieram tkaniny. Tym …
Patchwork buggy liner – patchworkowa wkładka do wózka
Powstała na zamówienie dla pewnej małej damy. Nigdy przedtem nie robiłam żadnej wkładki do wózka, więc trochę się obawiałam tego, czy dam radę. Wymiary wkładki to 45 cm x 93 cm. Wkładka miała być kolorowa i dwustronna. Przed zabraniem się do szycia musiałam pomierzyć dokładnie wózek i uwzględnić otwory na szelki. Wkładka z jednej strony składa …